Haber

Adana’da Uyuşturucu Satıcısından Tutuklanan Sanığa Hapis Cezası

Adana’nın merkez Sarıçam ilçesindeki evinde uyuşturucu satarken yakalanan tutuklanan zanlı, 11 yıl 3 ay hapis ve 22 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık İ.B. Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile cezaevine girdi. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, zanlının Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki konutunda gece motosikletle yanına gelen 2 kişiye sentetik uyuşturucu madde satarken polis ekiplerince yakalandığını bildirdi.

Savcı, olay tespit ve tutuklama tutanağı ve örneğin adli sicil kaydı dikkate alınarak sanığın “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devam etmesini talep etti.

İ.B, savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürerek, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliye ve beraat istiyorum” dedi. terimini kullandı.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kaçakçılığı veya temini” suçundan 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve 22 bin 500 lira para cezasına çarptırılan İ.B’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

habersafranbolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu