Haber

İzmit Çocuk Meclisi’nde ilk genel kurul heyecanı

KOCAELİ (İGFA) –Çocuk dostu İzmit Belediyesi ve İzmit İl Yönetim Kurulu’nun katılımıyla İzmit’te ikamet eden 7-14 yaş arası çocuklardan oluşan İzmit Çocuk Meclisi, ilk genel kurulunu İzmit Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Çocuk Meclisi üyelerinin açık oyu ile Divan Başkanlığı’na Işıl Çetinkaya, Divan Katipliği’ne Elif Rana Koç ve Hamza Kurtuldu seçildi. Örtülü oylama sonucunda Çocuk Meclisi Başkanlığına 16 üye aday gösterilirken, Meclis Başkanı İlayda Aladağ, Başkan Yardımcısı Doğay Ali Gümal, Yürütme Konseyi Üyeleri Tuana Ördem ve Buyruk Kurhan.

İzmit Çocuk Meclisi Genel Heyeti’ne İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Havva Açıkgöz, Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Manevi Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Yıldız Öztan Ulusoy ve Dr. Fevziye Dolunay Cug, İzmit İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Hacı Hızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur, İzmit İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şube Başkanı Meral Dönmez, İzmit Belediye Yönetim Kurulu Emekli Meclis Yürütme Kurulu Üyesi Hüseyin Korkusuz, Kocaeli Öğrenci ve Aile Birliği Başkanı Ayşe Irmak, KOÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Manevi Danışmanlık öğrencileri ve velileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu