Haber

Tokat’ta okuyan Filistinli öğrenci Gazze’deki akrabalarından haber alamıyor

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi Biyomühendislik Yüksek Lisans öğrencisi Filistinli Ahmet Zidan (26), Gazze’deki akraba ve arkadaşlarından haber alamadığını belirterek, “Kendimizi savunduğumuz için bize terörist diyorlar ama masumuz.”

Eğitim amacıyla Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde bulunan Ahmet Zidan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Gazze’deki akraba ve arkadaşlarından haber alamamaya başladı. Ailesi Türkiye’de bulunan Zidan, Gazze’deki arkadaşları ve akrabalarının hayatından endişe duyduğunu söyledi. Amcasının ambulans şoförü olduğunu ve füze saldırısından kurtulduğunu belirten Zidan, “Gazze olayları beni gerçekten üzüyor. Ailem yaklaşık 6 aydır Gazze’deydi. Ailem şu anda Türkiye’de, bu savaşı görmediler” Elektrikler kesilmeden önce oradaki akrabalarımızdan haber alabiliyordum ama bu “Şu anda bir haber alamıyoruz. Ambulans şoförü amcam yaralıları hastaneye götürürken füze isabet etti. Ambulanstaki yaralılar ve sağlık görevlisi şehit oldu. Amcam Muhammed Zidan şans eseri kurtuldu. Oradaki evimizin durumu hakkında bilgimiz yok” dedi.

Gazze’de sadece kendilerini savunduklarını belirten Zidan, “Artık uyanma vakti geldi. Sağır, kör gibi davranmayalım. Orada insanlar, çocuklar, kadınlar ölüyor. Biz kendi haklarımızı savunmaya çalışıyoruz. Gücümüzle bu savaşa direnin. Kendimizi savunduğumuz için bizden terörist diye bahsediyorlar. Ama “Hepimiz masumuz. Burada arkadaşlarımızla toplanıp dua ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu