Haber

Türkiye’deki Çocuk Görüşme Merkezlerinin Sayısı 697’ye Çıktı

Adalet Bakanlığı tarafından 4 il ve 15 ilçede daha çocuk görüşme merkezlerinin hizmete girmesiyle Türkiye genelindeki merkez sayısı 697’ye yükselecek. yarın hizmete girecek

Edinilen bilgiye göre, İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında “çocukların teslimi ve çocuklarla kişisel ilişki kurulması” konulu yeni düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye’de çocuk görüşme merkezleri kuruldu. birçok il ve ilçede Valilik ve belediyelerin desteğiyle Adalet Bakanlığı tarafından.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın çocuk görüşme merkezlerinin artırılması yönündeki talimatının ardından il ve ilçelerde merkez kurulması için çalışmalar başlatıldı.

Depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis ile Akçakale, Araban, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Kadirli, Karaisalı, Karataş, Tartışmalara da yol açan “zorla çocuk doğurtma” uygulamasına son verilmesi, Nurdağı, Pozantı, Siverek ve Suruç ilçelerindeki merkezler yarından itibaren faaliyete geçecek. Böylece ülke genelindeki merkez sayısı 697’ye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu